» » len

len

Czy wiesz,że historia lnu sięga niemal 10 tysięcy lat wstecz. W starożytności bardzo cenili go Egipcjanie. Obecnie z lnu robi się tkaniny oraz lekarstwa...
Etapy powstawania tkanin z lnu są podobne od tysiącleci, mimo że używa się do tego coraz nowocześniejszych urządzeń. Najpierw len jest siany, by po urośnięciu zostać wyrywanym. Następnie całe rośliny pozostają na kilkanaście tygodni na polu, podlegając wpływowi warunków atmosferycznych: deszczu, słońca, zmian temperatury. Kolejnym przystankiem jest przędzalnia. Tam włókna oddziela się od reszty łodygi, łączy w nici i w końcu tka się z nich materiał.
Tkanina lniana w procesie produkcji wymaga użycia bardzo niewielkiej ilości substancji chemicznych, dzięki czemu jej wytwarzanie nie szkodzi środowisku naturalnemu. W dodatku naturalny kolor włókien lnu, czyli charakterystyczny płowy odcień beżu, jest miły dla oka i stale modny, więc rzadziej niż w przypadku innych materiałów stosuje się tu wybielanie czy sztuczne barwienie.
Charakterystyczną cechą lnu jest jego przewiewność. Dzięki temu podczas upałów ubiór z lnu sprawia, że skóra swobodnie oddycha. Natomiast tapicerka lniana jest miła w dotyku i nie nagrzewa się od promieni słonecznych.
Warto wiedzieć, że len wykazuje działanie antyalergiczne i antygrzybiczne. Dlatego nadaje się dla osób, które cierpią na alergie. 
Hurtownia Tkanin dokłada wszelkich starań, aby zapewnić Państwu szeroki wybór tkanin lnianych, spełniając wyżej wymienione cechy.

 
Dodatkowe opcje przeglądania
Zakres cen od do
Tylko nowości
Tylko promocje